Máme rádi přírodu

21. 12. 2021 v 20:28 hodin
Máme rádi naši Zemi, krásnou přírodu a vše kolem nás. Není nám lhostejné, v jakém prostředí žijeme, protože to, co dáme Zemi, to nám naše Země zase vrátí. A protože víme, že je kolem nás spoustu lidí, kteří si neváží přírody, spojujeme některé naše vycházky s užitečnou prací – bereme si s sebou odpadkové pytle, gumové rukavice a jdeme do míst, která potřebují vyčistit. Někdy jdeme do okolí rybníka, lesa, jindy ulicí, parkem či stezkou.
Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe, abychom viděli, kolik je kolem nás na zemi odpadků – PET lahví, plastových obalů, plechovek, skleněných lahví. Nechápeme lidi, kteří si do lesa přinesou svačinu a už je jim zatěžko odnést prázdné obaly tam, kam patří. Pohled na znečištěné okolí nám opravdu vadí, proto jsme se rozhodli, že občas vyčistíme místa, kam chodíme nejraději – okolí hejčínské cyklostezky, park, lesík u rybníku Poděbrady.
Rádi bychom touto cestou poprosili i vás, kteří čtete tyto řádky, vezměte si s sebou občas na procházku skladnou tašku nebo sáček do kapsy a když uvidíte na zemi něco, co tam nepatří, seberte to. Děkujeme.
 
top