Aktivity v nově zrekonstruované budově

04. 09. 2017 v 11:07 hodin

 

V areálu Petrklíče byla olomouckým hejtmanem dne 10. února 2017 slavnostně otevřena a uvedena do provozu nově zrekonstruovaná budova, ve které byla pro klienty zřízena ergoterapeutická dílna, cvičná kuchyně a Snoezelen.
V ergoterapeutické dílně si klienti denně rozvíjí a upevňují znalosti a zkušenosti s různými materiály, jako je dřevo, tkanina, keramická hmota, plastelína, korálky či papír. S podporou zaměstnanců vyrábí spoustu výrobků, díky kterým si rozvíjí svoji fantazii, pečlivost, kreativitu a kterými i postupně zdobí stěny a okna místností, vyrábí tematické dekorace a šperky. V této dílně, která je vybavena i promítacím projekčním plátnem, probíhají také různé besedy, osvěty a setkání klientů, kavárny a dramaterapie.
Díky cvičné kuchyni si klienti mají možnost připravovat různé pokrmy, jako např. guláš, pudink, palačinky, pita placky s kuřecí směsí, bábovku, sendviče, langoše, topinky a jiné druhy jídel. Postupně se učí bezpečně manipulovat s různými kuchyňskými nástroji a zdokonalovat svoje kuchařské umění.
Snoezelen nabízí klientům relaxaci a uvolnění nebo naopak probouzí v klientech zájem a radost. Při návštěvách jsou využívány stimulační prostředky (olejové sloupy, hvězdné nebe, bublinkový vodní sloup, osvětlené polštáře, projektor s tematickým kotoučem, optická vlákna, aroma lampa, zrcadlová koule), vodní postel i relaxační hudba. 
Díky této budově, která je klienty a zaměstnanci navštěvovaná denně, dochází nejen k rozvoji či upevnění schopností klientů, nezbytných ke zvládání běžných denních, pracovních a zájmových činností, ale také k propojování všech skupin a tím dochází i k lepší komunikaci mezi klienty i zaměstnanci. 
 
top