Jak to u nás vypadá

Dolní Hejčínská 28

Budova je umístěna v městské části Hejčín poblíž cyklostezky, Mlýnského potoka, olomouckých městských parků a historického centra Olomouce. V areálu Klíče se nachází dvě bezbariérové budovy, velký dvůr a rozlehlá zahrada s posezením.

Dvůr před hlavní budovou je ideální plochou pro sportovní vyžití klientů, kteří zde jezdí na kolech, koloběžkách či trojkolech. Prostor je zde i pro venkovní pracovní činnosti, jako je údržba koloběžek a kol nebo pořádání kulturních a sportovních akcí. Najdeme zde také místo k relaxaci na lavičkách.

Certifikované pracoviště bazálních stimulací

Chválkovická 13


Budova je obklopena rozsáhlou zahradou se zahradním domkem, okrasnými keři, dřevinami a pergolou s grilem. Dominantu zahrady tvoří nádherný památný strom. Před vchodem do budovy je umístěna prostorná krytá terasa umožňující relaxaci a posezení klientů i jejich blízkých.

Budova poskytuje také zázemí zaměstnancům služby podpora samostatného bydlení Šance.

Selské náměstí 69

Budova denního stacionáře Domino je umístěna v městské části Olomouc – Chválkovice. Na klienty zde čeká klidné prostředí v dobré dostupnosti z centra Olomouce. Sociální služby Klíče byly od roku 1972 poskytovány právě v této budově.

Zahrada slouží k praktickému nácviku zahradnických dovedností. Pěstuje se zde zelenina, léčivé byliny a květiny. Klienti se tu seznamují s procesem kompostování a podílí se na plánování vzhledu zahrady a jejích úpravách.

U Dětského domova 10

Od 8. 1. 2021 byla kapacita služby domov pro osoby se zdravotním postižením Petrklíč rozšířena o 11 míst. 

Dvoupodlažní budova obklopená malou zahradou je členěna do dvou domácností, přičemž v jednom křídle se nachází 5 jednolůžkových pokojů pro 5 mladých dospělých a dospělých a ve druhém křídle 6 jednolůžkových pokojů pro 6 dětí a mladistvých. Každá domácnost je vybavena prostory pro realizaci aktivit klientů (obývací pokoj, terapeutická místnost, kuchyně) a místností bezpečného pobytu. Objekt byl vybudován na parcelách č. 623/5 a 287/5 v katastrálním území Olomouc – Nové Sady.
obyvaci-pokoj.jpg
kuchyne_deti.jpg
pokoj3.jpg