Jak to u nás vypadá

Dolní Hejčínská 28

Budova je umístěna v městské části Hejčín poblíž cyklostezky, Mlýnského potoka, olomouckých městských parků a historického centra Olomouce. V areálu Klíče se nachází dvě bezbariérové budovy, velký dvůr a rozlehlá zahrada s posezením.

Dvůr před hlavní budovou je ideální plochou pro sportovní vyžití klientů, kteří zde jezdí na kolech, koloběžkách či trojkolech. Prostor je zde i pro venkovní pracovní činnosti, jako je údržba koloběžek a kol nebo pořádání kulturních a sportovních akcí. Najdeme zde také místo k relaxaci na lavičkách.
Terasa nabízí místo k odpočinku na čerstvém vzduchu. Slouží k setkávání klientů, k posezení u knížky či hudby, anebo jen k tiché individuální relaxaci a rozjímání.  

Chválkovická 13


Budova je obklopena rozsáhlou zahradou se zahradním domkem, okrasnými keři, dřevinami a pergolou s grilem. Dominantu zahrady tvoří nádherný památný strom. Před vchodem do budovy je umístěna prostorná krytá terasa umožňující relaxaci a posezení klientů i jejich blízkých.

Budova poskytuje také zázemí zaměstnancům služby podpora samostatného bydlení Šance.

Selské náměstí 69

Budova denního stacionáře Domino je umístěna v městské části Olomouc – Chválkovice. Na klienty zde čeká klidné prostředí v dobré dostupnosti z centra Olomouce. Sociální služby Klíče byly od roku 1972 poskytovány právě v této budově.

Zahrada slouží k praktickému nácviku zahradnických dovedností. Pěstuje se zde zelenina, léčivé byliny a květiny. Klienti se tu seznamují s procesem kompostování a podílí se na plánování vzhledu zahrady a jejích úpravách.