Karneval v Klíči

27. 01. 2022
Karnevalu samotnému předcházely dlouhé diskuze ohledně vhodného výběru masky a samozřejmě také její výrobou a zajištěním, protože nebylo účastníka, který by tuto akci chtěl podcenit.
27. 1. v 11:00 se všechny přípravy zúročily. Každá skupina se připravila ve své společenské místnosti, kterou si všichni barevně a tématicky vyzdobili, připravilo se drobné občerstvení a vše mohlo vypuknout.
Účast byla opravdu hojná. Ve víru hudby bylo možné spatřit doktora, kuchaře, pavoučí ženu, pošťáka. Letošní rok byl přejícný skupinovým maskám. V denním stacionáři měli čelenky z červených srdíček (a to včetně výzdoby), děvčata ve skupině C zvolila škrabošky a krásně se tak sjednotila. Masky se zapojily do hlasování o krále a královnu karnevalu. Hlasování bylo tajné, kdy každý zaměstnanec dal hlas jedné královně a jednomu králi. A protože situace nepřála velkému setkání a všichni byly ve svých společenských místnostech, mohly se masky těšit hned několika vítězi. Karneval se svým 3. ročníkem začíná řadit ke stálicím našeho života v Klíči. A proto se už teď těším, až se v lednu opět setkáme.
 
Jitka
 
top