Výlet do lesního baru

31. 05. 2019 v 8:30 hodin

 

Představte si bar uprostřed lesa, kde je možné občerstvit se vychlazeným pitím, opéci si špekáček, sušenky jsou volně k mání a občas tu v zimě zavoní i svařák. Nikdo tu nehlídá ani neinkasuje, platí se do pokladničky, která je upevněná na jednom ze sloupů srubu… Ne, nejsou to halucinace vyčerpaného tuláka, ale realita v Rychlebských horách…
Opět po roce jsme se s klienty vydali dne 30. 5. 2019 do Horní Lipové, odkud jsme šli krásnou lesní cestou necelé 2 km do lesního baru. Po náročném výšlapu jsme odhodili baťohy, každý se občerstvil vychlazenou limonádou, opekli jsme si špekáček a někteří si uvařili kávu. Ke kávě jsme se chtěli zakousnout do vynikající trubičky, kterou vyrábí místní cukrářka a na kterou jsme se všichni těšili. Jenomže ejhle, trubičky byly snědené. Ale neklesali jsme na mysli, pan majitel kolem poledne většinou jezdí doplňovat zásoby, takže šance byly veliké. Čekání jsme si vyplnili hrou společenských her i odpočinkem. Bylo poledne, majitel přijíždí a my netrpělivě čekáme na krabici s výtečnými a křehkými trubičkami… Oči na stopkách, uši napnuté, sliny se sbíhají… Ale ani tentokrát jsme se nedočkali… Nu což, vyndali jsme si tedy z baťohů tatranky a zakousli jsme se do nich.
Za nápad zřízení lesního baru opět děkujeme (tak jako každý rok) místnímu revírníkovi Ing. Václavu Pavlíčkovi, který se rozhodl zpříjemnit cyklistům a turistům namáhavé výlety do kopců pomocí vkusných odpočívadel a přístřešků, naplněných výborným jídlem i pitím.