Výlet do Kovozoo a Kroměříže

02. 05. 2019 v 8:04 hodin

Druhý květnový den jsme se vydali za slunečného počasí krajským autobusem na plánovaný výlet do Kovozoo ve Starém městě. Kovozoo je jedinečná kovová zoo v Evropě, která vznikla 21. 4. 2012 a nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště.
Na začátku naší netradiční zooprohlídky nás čekalo bludiště z pneumatik, které všichni úspěšně prošli, a nikdo se neztratil. Poté jsme se vydali na prohlídku, na které jsme spatřili lví výběh, gorilu, gepardy, koně, nosorožce, pštrosa, želvy, ale i labuť, lamu a další.  Všechna zvířata byla jedinečně propracovaná v životní velikosti a vyrobená z kovového odpadu. Svou dokonalostí nás velmi překvapila. V současné době Kovozoo obývá více než 250 zvířat a stále se rozrůstá o nová. Po zajímavé prohlídce jsme si u stánku s občerstvením dali kávu a svačinu a na cestě k autobusu se ti odvážnější vyšplhali na malou rozhlednu, ze které bylo vidět celé Kovozoo.
Poté jsme se autobusem přesunuli do Kroměříže, kde jsme se prošli překrásným zámeckým parkem, ve kterém jsme si tentokrát prohlédli živá zvířata. Občerstvili jsme se, odpočinuli si na lavičce a v odpoledních hodinách jsme se vrátili zpět do Klíče plni zážitků a dobré nálady.