Velikonoce a jejich slavení

03. 05. 2020
Tento rok jsme slavili Velikonoční svátek trochu jinak. Přesto, že se po celém světě šířila pandemie Covid-19, dokázali jsme si i přes tuto nelehkou situaci udělat krásný velikonoční den.
Po vzájemné telefonické domluvě mezi zaměstnanci skupin byl ráno konzultován dnešní plán s tím, že každá skupina bude slavit tento den odděleně, avšak vše bude připraveno v budově č. 2.
Zaměstnanci přichystali ergoterapeutickou místnost, vyzdobili ji velikonočními motivy - obrázky, mašlemi, vejci z papíru, přichystali uvařené či vyfouknuté vejce k barvení. Dále přichystali besedu na téma Velikonoce a jejich slavení.
Odpoledne se střídaly jednotlivé skupiny v ergoterapeutické místnosti, klienti zde sledovali se zájmem na interaktivním monitoru dokument „Jak se slaví Velikonoce“ doplněný poutavým výkladem zaměstnance.  Po besedě se pustili do malování vajec potravinářskými barvami. Klienti vymalovali jednotlivá vejce dle své fantazie nebo nabízené předlohy. Opakoval se častý vzor jarních květin, slunce nebo zvolili jednu barvu pro celé vejce.
Nad námi všemi zavládla krásná atmosféra velikonoční, sváteční. Všichni měli úsměv na tváři, dobrou náladu a radost ze Vzkříšení našeho Pána Ježíše Krista.
Byl to krásný den a vzpomínky nás budou doprovázet ještě dlouhou dobu.
 
- Kateřina a Jana -
 
top