Prohlídka Baziliky na Svatém Kopečku a výlet do Radíkova

30. 07. 2019 v 9:12 hodin

 

Je čtvrtek ráno, horký letní den, za oknem nás vítá slunce a kalendář nám hlásí, že dnes 25. 7. 2019 čeká jednu část skupiny výlet do ZOO a druhou část skupiny výlet do Radíkova.
S radostí a očekáváním tedy všichni balíme baťůžky a vyrážíme směr Svatý Kopeček do zoologické zahrady, kam se už dlouho těšíme. Neodradí nás ani přeplněná tramvaj ani autobus, kde kvůli obrovskému množství lidí stojíme pouze na jedné noze a to ještě na cizí J Avšak po příjezdu byla před ZOO tak velká fronta, že bychom čekali minimálně hodinu na zaplacení vstupného. Sešla se tedy skupinová rada, která po poradě usoudila, že nebudeme čekat ve frontě na lístky a že si zpříjemníme dopoledne procházkou po lese, prohlídkou Baziliky Navštívení Panny Marie a návštěvou kavárny. Všichni do jednoho souhlasili a tak jsme se vydali na průzkum okolí, v Bazilice jsme si prohlédli oltář a varhany. Poté jsme šli do klimatizované kavárny, kde jsme se zchladili ledovou kávou, limonádou, zákuskem, zmrzlinou.
Druhá část skupiny dojela do Radíkova a poté se vydala příjemnou lesní cestou k Chatě pod Věží. Po cestě jsme naslouchali zvukům zvířat, poznávali stromy a bezúspěšně hledali houby. Došli jsme až k restauraci, kde jsme se občerstvili výborným langošem, kofolou, kávou či jinou pochutinou. A protože poblíž stál krásný starý traktor, lákalo nejednoho klienta vyzkoušet si, jak se v takovém traktoru sedí.