Návštěva Pevnosti poznání

03. 06. 2018 v 7:27 hodin

 


Výpravu za poznáním jsme započali v olomouckých Bezručových sadech. Přešli jsme lávku přes Mlýnský potok a podél hradeb jsme došli branou do areálu Korunní pevnůstky, kde se ve zrekonstruované budově nachází interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého Olomouc - Pevnost poznání.  Zde nás překvapily moderní bezbariérové prostory a hlavně vstřícnost zaměstnanců. Kteří nám vše ochotně vysvětlili a zodpovídali naše dotazy.
Nejprve jsme navštívili expozici Živá voda, kde jsme se mohli procházet po maketě koryta řeky, viděli jsme vodní živočichy v nadživotní velikosti, zopakovali jsme si své znalosti povodí českých řek na skládačkách puzzle, zjistili jsme, jak se vytvářejí krápníky a mnoho dalších zajímavostí. Také jsme navštívili tajuplnou podmořskou jeskyni.
V sekci Rozum v hrsti jsme měli možnost se seznámit s fyzikálními jevy, jako je přenos zvuku, vibrace, vlnění, páka, zkusili jsme si sestavovat různé hlavolamy a logické hry a ve velikém modelu lidského mozku jsme pozorovali, jak neurony v mozku reagují na různé vzruchy.
V Pevnosti poznání toho bylo spoustu k vidění a my jsme odcházeli s pocitem, že se sem určitě ještě někdy vypravíme.