Mezinárodní výstava koček

17. 06. 2020 v 19:16 hodin
Na tuto výstavu jsme se všichni velmi těšili a i přes pošmourné počasí jsme se vypravili do Olomouckého pavilonu A. Překvapilo nás velké množství lidí, které výstava přilákala. Po zaplacení vstupného jsme dostali všichni na ruku ,,neviditelné razítko“, které bylo vidět pod UV světlem.

Takto označení jsme vstoupili do předsálí, kde bylo množství stánků s nejrůznějším zbožím nejen pro chovatele koček. Vše jsme si prohlédli a postupně jsme došli na hlavní plochu, kde jsme spatřili několik stovek klecí s kočkami známých i exotických plemen. Kočky na svých pelíšcích většinou odpočívaly, podařilo se nám však vidět několik exemplářů v celé kráse. Chovatelé připravovali své mazlíčky na posouzení komise, někteří již měli hodnocení za sebou a hrdě se pyšnili  medailemi a oceněními, které si připnuli na klece. Nás nejvíce zaujaly bengálské kočky, které svým zjevem připomínaly miniatury divokých šelem a také majestátní sibiřské a norské lesní kočky. Výstava splnila naše očekávání a určitě se na podobnou vypravíme i v příštím roce.

Na zpáteční cestě jsme navštívili vánoční trhy kolem olomoucké tržnice a prohlédli jsme si obrovské ruské kolo - atrakci letošního adventu. Došli jsme se podívat na vánoční nabídku do Šantovky. 

Byl to opravdu velmi vydařený víkendový den!

top