Jezírko v parku obsadila obří chobotnice

05. 07. 2018 v 13:33 hodin

 I procházka parkem může přinést velké překvapení. Byl svátek 5. července 2018 a my jsme měli volný den. Sluníčko lákalo k procházce a tak jsme se dohodli, že půjdeme relaxovat do Smetanových sadů. To jsme ještě netušili, co uvidíme. Došli jsme k jezírku v parku s kachnami a tam, uprostřed vody čnělo něco velkého, žlutého a mělo to chapadla – obří chobotnice!!
Živá asi nebude, usoudili jsme, přesto že už z dálky jako by máchala svými žlutými rameny s kulatými přísavkami. Ne, živá opravdu nebyla. Brzy jsme se dozvěděli, že tady byla nainstalována v rámci sochařského festivalu Sculpture Live a brzy zase poputuje do jiného města. Záměrem je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor.
Uprostřed jezírka vypadal hlavonožec jako veliké monstrum z nějakého filmu….Původně jsme šli krmit kachny, ale socha nás natolik zaujala, že jsme si ji nafotili ze všech stran a přemýšleli jsme, jak sem tuto sochu vlastně dostali. To nám vysvětlil Michal, který správně usoudil, že přece velkým jeřábem….
A proč je tady?
Dozvěděli jsme se, že socha Velké žluté chobotnice vznikla pro radost z nesmyslu a vytvořil ji sochař Viktor Paluš. Socha je putovní a bude dělat radost v různých městech České republiky.
Jak řekl primátor města Antonín Staněk – někdy je třeba na chvíli zpomalit, zastavit se a vnímat i jiné věci, než jen sledování svého vlastního směru a cíle.