Hry hmatové stimulace a kreativní malování na textil

17. 08. 2020
Dne 17. 8. 2020 se na zahradě v Klíči „v altánu“ konaly hry formou hmatové stimulace a kreativního malování na textil dle vlastní fantazie s překvapením na závěr.
Zaměstnanci připravili vzorky, barvy na textil, různé hmatatelné věci, balonky, domácí buchtu, sušenky, oplatky, křupky, popcorn, čerstvé ovoce, sirup aj.

Klienti se s nedočkavostí zapojili do nafukování balonků, které vyvěšovali po okraji altánu. Zaměstnanci dále připravili pracoviště, kde se klienti posléze zapojili do kreativního malování (barvami na látku a otisky prstů na tričko). Klienti si vybírali z mnoha barev a každý výtvor byl překrásný a originální. Po ukončení svého výtvoru se přemístili na deku, kde se zavázanýma očima lovili z krabice předměty různého tvaru, které měli za úkol identifikovat. Všichni byli velmi kreativní, smáli se u toho a hodně se bavili.  

Odměnou za vykonanou práci bylo posezení v altánku, kde jsme mohli ochutnat velký výběr občerstvení. U každého účastníka byl vidět úsměv na tváři a velká spokojenost. Kdo chtěl, mohl si vzít na památku balonek a někteří měli i originální tričko. Všem ale zůstává krásna vzpomínka na ten dnešní den.

autor: Kateřina
top